home e-mail Kanał RSS
Strona główna | Kim jesteśmy | Newsletter | Kontakt |
drukuj drukuj

Aktualności

Strona główna > Aktualności > PARADA MOTOCYKLISTÓW 2018
PARADA MOTOCYKLISTÓW 2018 6.01.2018

Krakowskie Spotkania Motocyklistów w Mnikowie


W obecnym roku zapraszamy Was w sobotę 16 CZERWCA 2018

Plan imprezy:

  9.00 - ZBIÓRKA pod Tauron Arena Kraków
  9.30
- Start parady motocyklowej spod Tauron Arena Kraków
11.00 - Msza Św. u Ks. Stanisława w Mnikowie
             Będzie 2 godziny na oglądanie sprzętów, pogawędki, nabożeństwo, foty : )
13.00 - Przejazd na Rynek w Zabierzowie - połączenie wydarzeń z Motosercem.
15.00 - Przejazd na Błonia Zabierzowskie .... ogień i muzyka : ) Tradycyjnie do odcięcia!Tradycja, Organizatorzy i trochę tej historii ..

Pierwsze spotkanie w Mnikowie odbyło się jesienią 2004 roku, choć pomysł rodził się już wcześniej. Tradycyjnie od tamtego czasu spotykamy się zawsze dwa razy w roku. Pierwszy na początku sezonu oraz powtórnie na jego zakończenie. Wiosną 2017 roku odbyło się jubileuszowe 25 spotkanie, z uwagi na fakt, iż raz się jedno nie odbyło na skutek zdarzeń niezależnych od organizatora. Obecnie będzie to już 27 edycja Mnikowa połączona z 10 już edycją Motoserca.

Organizatorem spotkań od samego początku byli ludzie skupiający się wokół internetowego forum o nazwie "Grupa Południe", którzy w roku 2009 postanowili zawiązać stowarzyszenie pod taką samą nazwą i w ten sposób powstała organizacja o nazwie "Stowarzyszenie Motocyklistów Grupa Południe" w skrócie SMGP. Stowarzyszenie działa prężnie od wielu lat i skupia głownie ludzi zajmujących się motocyklowymi wydarzeniami z terenu Krakowa, podczas gdy na forum może zapisać się każdy.

Tradycją jest przejazd z centrum Krakowa do Parafii pod wezwaniem Świętego Brata Alberta w Mnikowie, gdzie motocykliści wspólnie uczestniczą we Mszy Świętej odprawianej przez księdza Stanisława będącego motocyklistą z niemałym stażem.  Na mszę zjeżdżają się motocykliści w ilości od kilkudziesięciu do kilkuset "sztuk". Z roku na rok przybywa motocyklistów i zapewne gdyby ks. Stanisław wtedy wiedział w co się pakuje, to pewnie by się dwa razy zastanowił zanim zgodził się na coroczny zjazd motocyklistów.


Parada motocyklistów przez Kraków jest obowiązkowym elementem i pierwszym etapem spotkań. Zbieramy się pod Areną Kraków i stamtąd w asyście Policji oraz prowadzeni przez motocykle pilotujące organizatora SMGP wraz z Grupą Porządkową, która blokuje skrzyżowania przejeżdżamy do podkrakowskiego Mnikowa. Tradycją jest także impreza po Mszy w Mnikowie oraz wożenie dzieci ze szkół specjalnych w Krakowie.


W tym roku dosyć późną wiosną, ale wiosną spotykamy się w taki sposób żeby połączyć dwa znamienite wydarzenia jakimi są MNIKÓW i MOTOSERCE. Będziemy mieli prawie wiele czasu na pogawędki, oglądanie sprzętów, wypicie nie jednej kawy. Po przejeździe w paradzie każdy będzie mógł spędzić czas już w gronie swoich znajomych, ale zachęcamy do pozwiedzania wszystkich trzech miejsc - PARADA, RYNEK w Zabierzowie, BŁONIA Zabierzowskie. Do Zobaczenia : )


Serdecznie Zapraszamy!LWG

Grupa Instruktorów
Krakowskiej Szkoły Motocyklistów


Wróć do Aktualności
Partnerzy
Motorsimo